RSS feed for Hunter

Hunter has logged 153 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Gate II

Gate II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
Read the review Edit this entry  
07
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry