RSS feed for Hunter

Hunter has logged 38 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Living Dead 3

Return of the Living Dead 3

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry