RSS feed for Hunter

Hunter has logged 17 entries for crime films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
22
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drifter

Drifter

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry