RSS feed for Hunter

Hunter has logged 23 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★½
Edit this entry