• Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Unpregnant

  • Tenet

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Good Boy

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Greener Grass

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★