• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Kampong Pisang Berbuah Dua Kali

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Siapa Tutup Lampu?

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Sa Balik Baju

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Injustice

    ★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½