Sort by

harrison has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★
Edit this entry  
04
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry