• Respect

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Holiday Movies that made us

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • To: Gerard

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★★

  • Summertime

    ★★★★

  • Us Kids

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • The Snail and the Whale

    ★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Ashes to Ashes

    ★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Wonder Park

    ★★

  • The Great Hack

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★

  • Charming

    ★★★½

  • The Emoji Movie

  • Hotel Transylvania: Puppy!

    ★★★

  • Animal Crackers

    ★★★

  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Toy Story at 20: To Infinity and Beyond

    ★★★½

  • Shrek the Musical

    ★★★

  • Turbo

    ★★

  • Leviathan

    ★★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★

  • The Dictator

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • The Pruitt-Igoe Myth

    ★★★★

  • The Smurfs

    ★½

  • Hop

    ★★½

  • Despicable Me

    ★★★★

  • The People vs. George Lucas

    ★★★★

  • Brüno

    ★★★

  • Broken Embraces

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★★

  • Ghost in the Shell 2.0

    ★★★★

  • Shorts

    ★★★

  • Bratz

  • Surf's Up

    ★★★★

  • Open Season

    ★★½