• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mathilde

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★

  • Blue Jasmine

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Stoker

    ★★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Lords of Salem

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Kill List

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½