Sort by

HeadEditor has logged 36 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I.T.

I.T.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Norbit

Norbit

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry