Sort by
  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Newsies

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Moana

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Suicide Squad

    ½

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Zootopia

  • Inside Out

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★½

  • As Above, So Below

    ★★½

  • Pride

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Bo Burnham: What.

  • Frozen

  • Gravity

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • Monsters University

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Les Misérables

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Hunger Games

  • Captain America: The First Avenger

  • Tangled

  • Bo Burnham: Words, Words, Words

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Up

  • Coraline

    ★★★★★

  • Repo! The Genetic Opera

    ★★½

  • WALL·E

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

  • Ratatouille

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Rent

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • The Incredibles

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Shrek 2

  • Austin Powers in Goldmember

  • Scooby-Doo

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

  • Legally Blonde

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★