Sort by
  • Wicked

    ★★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Come from Away

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • The Croods: A New Age

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Other Side

    ★★

  • Cadaver

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Black Friday

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • My Dad Marianne

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½