• Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • My Son

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Titane

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Cyberpunk 2077: Phoenix Program

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Truth About La Dolce Vita

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Falling

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Predator

  • The Nun

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Galveston

    ★★★½

  • Luz

    ★★★½

  • 3 Days in Quiberon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½