• Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Here Today

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Bliss

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Max Cloud

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Godmothered

    ★½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Superintelligence

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Antarctica

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Black Box

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • The Binge

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Magic Camp

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Work It

    ★½