Sort by

Rick has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
20
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
½
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swiped

Swiped

2018
×
½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry