shells has logged 27 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
The Switch

The Switch

2010
×
★½
Edit this entry  
16
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
09
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
01
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
Edit this entry