• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Feel the Beat

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

  • Tall Girl

    ½

  • Straight Up

    ★½

  • Blow the Man Down

  • Extra Ordinary

  • Greener Grass

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Something's Gotta Give

    ★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • Big Fat Liar

    ★★★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★★

  • Superstar

    ★★★★★

  • Bowfinger

    ★★★★★

  • Summer of Sam

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • 8MM

    ★★½

  • P.U.N.K.S

  • Doctor Dolittle

    ★★★

  • Good Will Hunting

  • Air Force One

    ★★★½

  • Gone Fishin'

    ★★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

  • Vegas Vacation

  • The Beautician and the Beast

    ★★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★★

  • Showgirls

    ★★★★★

  • Man of the House

  • Living in Oblivion

  • Getting Even with Dad

    ★★★★★

  • Malice

    ★★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★

  • Dick Tracy

  • Joe Versus the Volcano

    ★★★★★

  • Dead Ringers

  • Throw Momma from the Train

    ★★★½

  • The Witches of Eastwick

  • Ishtar

    ★★★★½

  • Lethal Weapon

    ★★★★★

  • April Fool's Day

    ★★★

  • Goin' South

    ★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★★★

  • Vertigo