Heath has logged 90 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Living Dead

Raiders of the Living Dead

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project Grizzly

Project Grizzly

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
XX

XX

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★½
Edit this entry