Sort by

Heath has logged 632 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Eye

The Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punchline

Punchline

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Siesta

Siesta

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Mercy

No Mercy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Net

The Net

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdman of Alcatraz

Birdman of Alcatraz

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Loved Women

The Man Who Loved Women

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect

Perfect

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry