• Diana: The Musical

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Pavarotti

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Christopher Robin

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Craig Ferguson: Tickle Fight

    ★★★

  • Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

    ★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★½

  • Jo Koy: Live from Seattle

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Fences

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Hi Stranger

  • Joe Rogan: Triggered

    ★★

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

  • Kevin Hart: What Now?

    ½

  • Jackie

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Loving

    ★★★★½