RSS feed for Heather
  • Scoob!

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • 3 from Hell

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Overcomer

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Hellboy

    ½

  • The Sound of Music Live!

    ½

  • Southern Belles

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • The Lion King 1½

    ★★★½

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½