• House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Birds of Paradise

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Reminiscence

  • Cruella

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Let's Talk

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Hotel Mumbai

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • The Ballad of Cleopatra

    ★★★★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar