Sort by

Heath has logged 34 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Piano

The Piano

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★
Edit this entry  
25
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry