Sort by

Lee W 💎 flying & sinking has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La vita nuova

La vita nuova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Chimera

Portrait of a Chimera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fruit of Paradise

Fruit of Paradise

1970
×
★★½
Edit this entry  
11
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Chris Fleming: Showpig

Chris Fleming: Showpig

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Louis Theroux: Selling Sex

Louis Theroux: Selling Sex

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
05
Communists

Communists

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry