• The Sea Beast

    ★★★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Till Death

  • False Positive

  • Luca

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Books of Blood

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★