• Alien: Covenant

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Rings

    ★★

  • The Bye Bye Man

    ★★½

  • Incarnate

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Razors: The Return of Jack the Ripper

    ½

  • Howard Lovecraft & the Frozen Kingdom

    ★★★★

  • Terrortory

    ½

  • Abattoir

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★

  • The Disappointments Room

    ★★

  • The Remains

    ★★★

  • ABCs of Death 2.5

    ★★★

  • Blair Witch

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • The Shallows

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Darkness

    ½

  • Sacrifice

    ★★

  • I Am Not a Serial Killer

  • Hush

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • 31

    ★★★★½

  • The Forest

    ★★½

  • The Exorcism of Molly Hartley

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★½

  • The Visit

  • Deathgasm

    ★★★

  • Sinister 2

    ★★★½

  • The Vatican Tapes

    ★★★½

  • The Gallows

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★★

  • Poltergeist

  • The Barber

    ★★

  • The Corpse of Anna Fritz

    ★★★

  • The House on Pine Street

    ★★★

  • The Lazarus Effect

  • The Hallow

  • The Witch

    ★★★½

  • Dark Summer

    ★★

  • The Woman in Black 2: Angel of Death

  • Last Shift

    ★★★★★

  • Ouija

    ★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

  • The Town that Dreaded Sundown

  • ABCs of Death 2

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★½

  • The Pact II

  • Housebound

    ★★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★★

  • Goodnight Mommy

  • The Possession of Michael King

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Starry Eyes

    ★½

  • The Purge: Anarchy

  • It Follows

  • Indigenous

    ★★★

  • Cabin Fever: Patient Zero

    ★½

  • The Babadook

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Wer

    ★★★★½

  • Haunter

    ★★★

  • Carrie

  • Insidious: Chapter 2

  • Oculus

  • Horns

    ★★½