• They/Them

  • Walls

  • Elvis

    ★★★★½

  • Titanic 666

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Incarnation

    ½

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★½

  • Scream

    ★½

  • A California Christmas: City Lights

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Aftermath

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • 616 Wilford Lane

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Just What the Doctor Ordered

  • Deadly Illusions

  • A California Christmas

    ★★★

  • What Lies Below

    ★★½

  • The Call

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Paranormal

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Flashback

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • The Tiller

    ½

  • Project Power

    ★★★

  • Rema

  • The Enshrined Saint

  • Host

    ★★★★

  • Don't Listen

    ½

  • The Old Guard

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • Body Cam

  • Capone

    ½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • The Dark and the Wicked

  • The Hunt

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Herself

  • High School Girls

    ★★½

  • House of Setnakht

    ½