Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ai Ai

Ai Ai

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Chord

The Chord

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sons and Murderers

Sons and Murderers

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Some Visit the Maazoun Twice

Some Visit the Maazoun Twice

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sayedat el kasr

Sayedat el kasr

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dearest Boy

Dearest Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Walls of The Moon

The Walls of The Moon

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Remember me

Remember me

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Knower: Younis's Return

The Knower: Younis's Return

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Hell

Hell

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
Road Without End

Road Without End

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soft Hands

Soft Hands

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whatever You Do, It's Always That Way

Whatever You Do, It's Always That Way

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Girls from Egypt

Two Girls from Egypt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammar

Ammar

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Crime

The Crime

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aloha

Aloha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lawyer

The Lawyer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Child

The Devil's Child

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Changing Room

The Changing Room

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightshift

Nightshift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titanic 666

Titanic 666

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Wahm

El Wahm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rema

Rema

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Walls

Walls

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
High School Girls

High School Girls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Replicas

Replicas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Edit this entry