Hebijin has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Edit this entry  
31
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★
Edit this entry  
29
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Corleone: A History of la Cosa Nostra

Corleone: A History of la Cosa Nostra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Extinction

Extinction

2018
×
Edit this entry  
25
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The American

The American

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Contraband

Contraband

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obituary of a Beast

Obituary of a Beast

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
The Arrival

The Arrival

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Replicas

Replicas

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Go Trabi Go

Go Trabi Go

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kite

Kite

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry