• Duel

    ★★★½

  • GoldenEye

    ★★★½

  • Kite

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • American Gangster

    ★★★★

  • Pawn Sacrifice

    ★★★

  • Jeruzalem

    ★½

  • Unbreakable

    ★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★½

  • The Transporter

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Pharma: Gaming the System

    ★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Stephen King: A Necessary Evil

    ★★★½

  • Batman Returns

    ★★★½