• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★½

  • Contagion

    ★★★★½

  • Final Destination 5

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Avatar

    ★★★

  • The Final Destination

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★