• Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★★