• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Soul

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • John Wick

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Iron Man 3

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • The Lorax

    ★★★★★