Sort by
  • Kill Me If You Dare

  • One Day

  • Lohusa

    ½

  • Bihter: A Forbidden Passion

    ½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Do Not Disturb

    ★★½

  • Totally Killer

    ★★★★★

  • No One Will Save You

  • Love at First Sight

    ★★

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • 10 Days of a Bad Man

  • The Boy and the Heron

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • May December

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • 10 Days of a Good Man

    ★★★

  • Maybe I Do

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★

  • Matriarch

    ½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Smile

    ★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Menu

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★½

  • Fall

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★

  • The Gray Man

    ½

  • Persuasion

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Burning Days

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Weekend Away

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

  • The Batman

  • Kimi

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • What Will I Become?

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Red Notice

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Encanto

    ★½