• Batman: Death in the Family

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★