Sort by

"Daddy Magic" Ken has logged 348 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★
Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
Edit this entry  
18
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
Edit this entry  
16
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★
Edit this entry  
14
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Ringu

Ringu

1998
×
★★
Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tower Block

Tower Block

2012
×
★★
Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry