Sort by

"Daddy Magic" Ken has logged 30 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry