Sort by
  • Artifice

  • Malcolm & Marie

  • Music

    ½

  • Long Toast

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Life On Earth?

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Man 2020

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Hillary

    ½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Model Citizen

  • Cats

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Tall Grass

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ½

  • The Dirt

    ★★½

  • Unplanned

    ½

  • Dumbo

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★

  • Slender Man

  • Cam

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

    ½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Cunk on...

    ★★★½