Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Under the Fig Trees

Under the Fig Trees

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Tchaikovsky’s Wife

Tchaikovsky’s Wife

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Opening of Misty Beethoven

The Opening of Misty Beethoven

1976
×
★½
Edit this entry  
25
Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy

Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy

1976
×
Edit this entry  
24
Lialeh

Lialeh

1974
×
Edit this entry  
24
Emanuelle Around the World

Emanuelle Around the World

1977
×
½
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
Edit this entry  
22
Keep It Up, Jack!

Keep It Up, Jack!

1974
×
★½
Edit this entry  
22
Memory

Memory

2022
×
½
Edit this entry  
16
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Furioza

Furioza

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Town

The Town

2022
×
★½
Edit this entry  
09
The Last Snow

The Last Snow

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lady of the Black Moons

The Lady of the Black Moons

1971
×
★★½
Edit this entry  
08
Wolves That Do Not Eat Meat

Wolves That Do Not Eat Meat

1973
×
★★
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
07
Bewitched

Bewitched

1976
×
Edit this entry  
30
Absence

Absence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Och, Karol

Och, Karol

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
The Anatomy of Love

The Anatomy of Love

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★
Edit this entry  
23
Porno

Porno

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
La minor

La minor

2022
×
½
Edit this entry  
22
The Scream

The Scream

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Quiet Is the Night

Quiet Is the Night

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Private Meeting

Private Meeting

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Killing a Traitor

Killing a Traitor

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Pieces of Her

Pieces of Her

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Angel Guts: Red Porno

Angel Guts: Red Porno

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Caligula and Messalina

Caligula and Messalina

1981
×
Edit this entry  
09
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★
Edit this entry  
09
The 29th Night

The 29th Night

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hospital of the Transfiguration

Hospital of the Transfiguration

1979
×
★★★
Edit this entry  
04
Huda's Salon

Huda's Salon

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dear Mother

Dear Mother

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Edit this entry  
02
Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★
Edit this entry  
01
The Night Doctor

The Night Doctor

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Derb

Derb

2022
×
Edit this entry  
31
Linden

Linden

2022
×
½
Edit this entry  
31
Shadravan

Shadravan

2022
×
½
Edit this entry  
31
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Flying Sex

Flying Sex

1980
×
★½
Edit this entry  
25
Breathless

Breathless

1978
×
Edit this entry  
21
Dynamite

Dynamite

2021
×
½
Edit this entry