RSS feed for Hossein

Hossein has logged 16 entries for films during 2001.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ali

Ali

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Edit this entry  
14
Mother

Mother

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★
Edit this entry  
13
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fellini's Casanova

Fellini's Casanova

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Following

Following

1998
×
★★★
Edit this entry