RSS feed for Hossein

Hossein has logged 19 entries for films during 2002.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bully

Bully

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★
Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★
Edit this entry  
04
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Soote Delan

Soote Delan

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Femme fatale

Femme fatale

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
City of Women

City of Women

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Carne

Carne

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Intoxication

Intoxication

2002
×
★★
Edit this entry  
01
A Hypnotic Television Experience

A Hypnotic Television Experience

1995
×
★★
Edit this entry  
01
Tintarella di luna

Tintarella di luna

1985
×
★★★½
Edit this entry