RSS feed for Hossein

Hossein has logged 20 entries for films during 2006.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★
Edit this entry  
24
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
½
Edit this entry  
13
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★
Edit this entry  
12
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Pusher

Pusher

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★
Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
½
Edit this entry  
26
Wassup Rockers

Wassup Rockers

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Destricted

Destricted

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Edit this entry  
09
Flanders

Flanders

2006
×
Edit this entry  
08
A Few Kilos of Dates for a Funeral

A Few Kilos of Dates for a Funeral

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
The Rainbow Thief

The Rainbow Thief

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Caveman

Teenage Caveman

2002
×
★★
Edit this entry  
16
Gradually...

Gradually...

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Men at Work

Men at Work

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
It's Winter

It's Winter

2006
×
★★
Edit this entry