RSS feed for Hossein

Hossein has logged 22 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Twixt

Twixt

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
War Horse

War Horse

2011
×
Edit this entry  
20
Mystery

Mystery

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elena

Elena

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
½
Edit this entry  
01
Baduk

Baduk

1992
×
★★
Edit this entry  
03
The Father

The Father

1996
×
★★
Edit this entry  
02
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Absolutely Tame Is a Horse

Absolutely Tame Is a Horse

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Color of Paradise

The Color of Paradise

1999
×
Edit this entry  
16
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Edit this entry