RSS feed for Hossein

Hossein has logged 26 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry  
25
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Khaneye Dokhtar

Khaneye Dokhtar

2015
×
½
Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Edit this entry  
16
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Mon amour, mon ami

Mon amour, mon ami

2017
×
Edit this entry  
06
Les Intranquilles

Les Intranquilles

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Bonboné

Bonboné

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Other Day in Eden

The Other Day in Eden

2008
×
Edit this entry  
01
Ten Minutes Older: The Cello

Ten Minutes Older: The Cello

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Vers Nancy

Vers Nancy

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★
Edit this entry  
01
White Material

White Material

2009
×
★★
Edit this entry  
01
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Edit this entry