RSS feed for Hossein

Hossein has logged 39 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Carlos

Carlos

2010
×
★★
Edit this entry  
23
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Gayracula

Gayracula

1983
×
Edit this entry  
22
A Watcher in the Attic

A Watcher in the Attic

1994
×
★★
Edit this entry  
21
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★
Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★½
Edit this entry  
19
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★
Edit this entry  
19
8MM 2

8MM 2

2005
×
½
Edit this entry  
19
Service

Service

2008
×
★½
Edit this entry  
19
The Ages of Lulu

The Ages of Lulu

1990
×
★★
Edit this entry  
19
Private Vices, Public Virtues

Private Vices, Public Virtues

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Daughters of Eve

Daughters of Eve

1985
×
★★½
Edit this entry  
18
Oscenità

Oscenità

1980
×
★½
Edit this entry  
18
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
Edit this entry  
18
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★½
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Edit this entry  
17
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Sister of Ursula

The Sister of Ursula

1978
×
½
Edit this entry  
17
Satan's Baby Doll

Satan's Baby Doll

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Play Motel

Play Motel

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The French Sex Murders

The French Sex Murders

1972
×
½
Edit this entry  
10
Slaughter Hotel

Slaughter Hotel

1971
×
Edit this entry  
09
Cool, Calm and Collected

Cool, Calm and Collected

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
How Much Do You Love Me?

How Much Do You Love Me?

2005
×
½
Edit this entry  
09
The Women on the Roof

The Women on the Roof

1989
×
½
Edit this entry  
09
Seven Women for Satan

Seven Women for Satan

1976
×
½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Lost Strait

The Lost Strait

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Lottery

Lottery

2018
×
½
Edit this entry  
03
A House Built on Water

A House Built on Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hekayat-e darya

Hekayat-e darya

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
A Little Kiss

A Little Kiss

2005
×
Edit this entry  
02
Magic Lantern

Magic Lantern

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Double Suicide

Double Suicide

1969
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Afterman

The Afterman

1985
×
Edit this entry