RSS feed for Hossein

Hossein has logged 47 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Galveston

Galveston

2018
×
Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
L'età imperfetta

L'età imperfetta

2017
×
½
Edit this entry  
30
The Heart

The Heart

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Neon Heart

Neon Heart

2018
×
½
Edit this entry  
30
In This Land Nobody Knew How to Cry

In This Land Nobody Knew How to Cry

2018
×
Edit this entry  
30
7:20 Once a Week

7:20 Once a Week

2019
×
½
Edit this entry  
30
The Young Secretaries

The Young Secretaries

1974
×
Edit this entry  
28
3 Dreams of Horses

3 Dreams of Horses

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
Edit this entry  
20
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
½
Edit this entry  
20
Revenge of the Alligator Ladies

Revenge of the Alligator Ladies

2013
×
½
Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry  
18
Foreign Body

Foreign Body

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House on the Rocks

House on the Rocks

1974
×
★½
Edit this entry  
11
The Place

The Place

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
By the Kiss

By the Kiss

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Chafariz das Virtudes

Chafariz das Virtudes

2014
×
★★
Edit this entry  
09
SB

SB

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Get Ready

Get Ready

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boy Who Chose the Earth

The Boy Who Chose the Earth

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Blue

Blue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Falconet

The Falconet

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bra

The Bra

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Araghe Sard

Araghe Sard

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Man Who Surprised Everyone

The Man Who Surprised Everyone

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Candles

Black Candles

1982
×
Edit this entry  
08
The Bloodsucker Leads the Dance

The Bloodsucker Leads the Dance

1975
×
Edit this entry  
07
Forgive Us Our Debts

Forgive Us Our Debts

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hole in the Head

A Hole in the Head

2018
×
Edit this entry  
07
Student

Student

2012
×
½
Edit this entry  
06
7 Emotions

7 Emotions

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Girl in the Fog

The Girl in the Fog

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Sheeple

Sheeple

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Alanis

Alanis

2017
×
Edit this entry  
04
Outsider

Outsider

2018
×
Edit this entry  
03
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Friend the Polish Girl

My Friend the Polish Girl

2018
×
Edit this entry  
02
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★½
Edit this entry