RSS feed for Hossein

Hossein has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Acid

Acid

2018
×
★★
Edit this entry  
17
easy love

easy love

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Why Not?

Why Not?

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
21
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
21
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★
Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Murphy's Law

Murphy's Law

×
Edit this entry  
18
IO

IO

2019
×
½
Edit this entry  
13
Carmen and Lola

Carmen and Lola

2018
×
★★
Edit this entry  
13
27 Steps of May

27 Steps of May

2018
×
Edit this entry  
13
Scarborough

Scarborough

2018
×
Edit this entry  
13
Right Here Right Now

Right Here Right Now

2018
×
Edit this entry  
13
Nothing Like Before

Nothing Like Before

2017
×
Edit this entry  
13
I Miss You When I See You

I Miss You When I See You

2018
×
½
Edit this entry  
13
House of My Fathers

House of My Fathers

2018
×
Edit this entry  
13
Heart of Hunger

Heart of Hunger

×
½
Edit this entry  
13
Comeback

Comeback

×
Edit this entry  
13
Walking on Water

Walking on Water

2018
×
Edit this entry  
13
303

303

2018
×
Edit this entry  
13
Waiting for Barcelona

Waiting for Barcelona

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Virus Tropical

Virus Tropical

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Too Much Info Clouding Over My Head

Too Much Info Clouding Over My Head

2017
×
Edit this entry  
13
If Life Gives You Lemons

If Life Gives You Lemons

2018
×
Edit this entry  
13
The Waiter

The Waiter

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Stone Speakers

The Stone Speakers

2018
×
Edit this entry  
13
Still River

Still River

2018
×
Edit this entry  
13
Sono tornato

Sono tornato

2018
×
Edit this entry  
13
Sconnessi

Sconnessi

2018
×
Edit this entry  
13
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Put Nonna in the Freezer

Put Nonna in the Freezer

2018
×
Edit this entry  
13
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
Edit this entry  
13
The Vice of Hope

The Vice of Hope

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Il Tuttofare

Il Tuttofare

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Il bene mio

Il bene mio

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Home Games

Home Games

2017
×
Edit this entry  
13
Her Job

Her Job

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Giants and the Morning After

Giants and the Morning After

2018
×
Edit this entry  
13
Ghosthunter

Ghosthunter

2018
×
Edit this entry  
13
Euphoria

Euphoria

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Emma Peeters

Emma Peeters

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Easy Lessons

Easy Lessons

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Due piccoli italiani

Due piccoli italiani

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Like a Cat on a Highway

Like a Cat on a Highway

2017
×
Edit this entry  
13
Cléo & Paul

Cléo & Paul

2018
×
Edit this entry