RSS feed for Hossein

Hossein has logged 277 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Signs

Signs

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Carmen and Lola

Carmen and Lola

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Waiting for Barcelona

Waiting for Barcelona

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Waiter

The Waiter

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Il Tuttofare

Il Tuttofare

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Il bene mio

Il bene mio

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Her Job

Her Job

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Euphoria

Euphoria

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Emma Peeters

Emma Peeters

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Due piccoli italiani

Due piccoli italiani

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
05
bomb , a love story

bomb , a love story

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Djam

Djam

2017
×
★★
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Caroline

Caroline

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

2018
×
★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★
Edit this entry  
27
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Foreign Body

Foreign Body

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Chafariz das Virtudes

Chafariz das Virtudes

2014
×
★★
Edit this entry  
08
Araghe Sard

Araghe Sard

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Man Who Surprised Everyone

The Man Who Surprised Everyone

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
7 Emotions

7 Emotions

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Sheeple

Sheeple

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Carlos

Carlos

2010
×
★★
Edit this entry  
23
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
22
A Watcher in the Attic

A Watcher in the Attic

1994
×
★★
Edit this entry  
21
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★
Edit this entry  
19
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★
Edit this entry  
19
The Ages of Lulu

The Ages of Lulu

1990
×
★★
Edit this entry  
17
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cool, Calm and Collected

Cool, Calm and Collected

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Lost Strait

The Lost Strait

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Ma Mère

Ma Mère

2004
×
★★
Edit this entry  
22
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★
Edit this entry  
19
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Edit this entry  
30
Nine Behind

Nine Behind

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry