RSS feed for Hossein

Hossein has logged 463 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Vice of Hope

The Vice of Hope

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Easy Lessons

Easy Lessons

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
A Real Young Girl

A Real Young Girl

1976
×
★★★
Edit this entry  
31
The Cigarette

The Cigarette

1919
×
★★★
Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Transit 

Transit 

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Les berceaux

Les berceaux

1931
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
3 Dreams of Horses

3 Dreams of Horses

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
By the Kiss

By the Kiss

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
SB

SB

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Get Ready

Get Ready

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boy Who Chose the Earth

The Boy Who Chose the Earth

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Blue

Blue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Bra

The Bra

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forgive Us Our Debts

Forgive Us Our Debts

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Quills

Quills

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
Romance

Romance

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Man Facing Southeast

Man Facing Southeast

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
L'invenzione di Morel

L'invenzione di Morel

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Birds by the Sea

Birds by the Sea

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Flowers and Bottoms

Flowers and Bottoms

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Play

Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Child

The Child

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF 2018

Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF 2018

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Domestique

Domestique

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Museo

Museo

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Donbass

Donbass

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Jumpman

Jumpman

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Girl

Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John From

John From

2015
×
★★★
Edit this entry