• Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

  • Old

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Funny Boy

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • The Secret Garden

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • The Night House

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½